Svētdiena
13.06.2021
Ja jūs zināt, kā vajag pareizi domāt, jūs paveiksiet daudz lietas - Amir Asor, Young Engineers izveidotājs.
 

Amir Asor ir jauns, bet sevi jau apliecinājis, uzņēmējs ar skaidru nākotnes skatījumu.

10 gadu laikā viņa uzņēmums e2 Young Engineers ir radījis uz prasmēm balstītu mācību platformu priekš bērniem, kurā tiek izmantotas jautras, interesantas un iesaistošas metodes, kuras tik ļoti pietrūkst tradicionālās mācību programmās vispārizglītojošās skolās. 2011. gadā Amirs ieguva Youth Business International Entrepreneur of The Year balvu par Young Engineers programmu.

Kas kalpoja par iedvesmu Young Engineers biznesa koncepcijai?

Mana pieredze skolā nebija no tām pozitīvākajām. Savukārt, uzsākot mācības universitātē, es sapratu, ka neesmu nemaz tik slikts students... Kad tu audz, tu ievēro, kā mainās dažādas lietas visapkārt - bizness, tehnoloģijas u.c. Man bija zināma pieredze ar bērniem, kad es sapratu, ka izglītība netiek līdzi šim progresam un mainās ļoti lēni.

Ja mēs atskatāmies 20 gadus atpakaļ, neviens nevarēja paredzēt, kādas profesijas pastāvēs šodien. Līdzīgi ir arī tagad, kad mums nav ne jausmas, kādi darbi būs pieprasīti vēl pēc 20 gadiem. Kad tu to saproti, nāk apskaidrība par to, ka mūsu pieejai izglītībai ir jābūt daudz plašākai.

Abi mani vecāki bija pedagogi. Es domāju, ka esmu iedvesmojies no viņiem. Personīgi man ir ļoti svarīgi attīstīt prasmes, nevis tikai iekalt galvā informāciju. Tas ir vienīgais veids, kā bērnus sagatavot 21.gadsimta darba tirgum. Ja tu esi tikai iegaumējis informāciju, tad viss, ko tu vari darīt, ir pielietot šo informāciju, tās ir tavas robežas.

Kā ir notikusi Young Engineers izaugsme un attīstība kopš 2008.gada?

Mūsu bizness ir strauji attīstījies līdz ar franšīzes ņēmēju skaita pieaugumu. Viņu biznesiem augot, franšīzes ņēmēji ņem arvien vairāk papildus apmācību moduļus, kā arī paplašina savu darbības ģeogrāfiju. Uz doto brīdi mums jau ir 200 veiksmīgi franšīzes partneri vairāk kā 50 valstīs, kas arvien paplašina savus biznesus.

Vai mēs esam labi sagatavoti milzīgajām nākotnes pārmaiņām?

Neviens precīzi nevar pateikt, ko šīs pārmaiņas atnesīs un kā tās izmainīs pasauli mums apkārt. Esmu ļoti daudz par to domājis un, ja man būtu jāliek likme uz kādām konkrētām jomām, es domāju, tās būtu - koplietošanas ekonomika, mākslīgais intelekts un blokķēdes tehnoloģijas.

Līdz ar to pats svarīgākais ir attīstīt prasmes, iemācīties domāt, pareizi pieiet jautājumiem un paraudzīties uz izaicinājumiem. Jāattīsta prasmes, kā pieiet problēmām, lai tās atrisinātu.

Mūsu komanda visu laiku smagi strādā pie arvien jaunām programmām. Piemēram, nesen mēs izveidojām un palaidām Algo Play un Algo Buddy programmas, kas sniedz bērniem programmēšanas un robotikas pieredzi bez ekrāniem.

Mēs ņemam vērā to, kā bērni uztver pasauli. Nekad neteiksim viņiem: "Hei, paveiksim šodien kaut ko sarežģītu!". Tā vietā mēs viņiem teiksim: "Hei, bērni, darīsim šodien kaut ko jautru un interesantu, programmēsim, lai šī mašīna pavaic kaut ko priekš mums. Izveidosim programmu, lai šis robots dodas no vienas vietas uz citu." Vai arī: "Izveidosim programmu, lai karsējmeitenes priecājas, kad bumba iekrīt grozā."

Vai ikviens var uzsākt Young Engineers biznesu?

Jebkurš, kurš apzinās, cik svarīgi ir sagatavot bērnus priekš 21.gadsimta darba tirgus, sapratīs, ka šī ir lieliska iespēja un svarīga misija. Neapšaubāmi, arī jautrība un pozitīva vide ir šī biznesa svarīga sastāvdaļa.

Mūsu tipiskos franšīzes partnerus var iedalīt divos segmentos:

Pirmais ir cilvēki, kuriem ir pieredze ar bērniem. Viņi zinās pareizo pieeju un mācēs bērniem izskaidrot vienkāršas lietas. Pēcāk bērni paši būvēs to no dažādiem blokiem, līdz ar to uzdevums ir tikai dot viņiem grūdienu pareizā virzienā. Pedagoģiskie aspekti te ir ļoti vienkārši, tāpēc, es domāju, ka ar to tiks galā ikviens ar pamatprasmēm.

Otrs segments ir cilvēki, kas sajūt sevī šo misiju, bet viņiem nav vēlēšanās, iespēju vai spēju pašiem vadīt apmācības. Šajā situācijā viņi var nolīgt instruktorus, kurus ir salīdzinoši viegli atrast un sagatavot.

Cik Eiropas investoram vidēji izmaksā jūsu biznesa uzsākšana?

Tas nav dārgi. Ar $5,000 naudas līdzekļiem jums būs pietiekoši, lai iegādātos visu nepieciešamo un uzsāktu veiksmīgu Young Engineers biznesu. 

e2 Young Engineers franšīzes kopsavilkums

  • Sākotnējais maksājums: $0
  • Ikmēneša maksājums: 7% no neto apgrozījuma (minimums $300)
  • Investīcijas biznesa uzsākšanai: $5,000 (vidēji)
  • Vidējais apgrozījums: atšķirīgs

Young Engineers / Būvējam gaišāku nākotni
Žurnāliste