IKEA bizness ienāk Latvijā

IKEA veikalos pārdomāti tiek vadīts cilvēku iepirkšanās process. Katrs veikals ir kā liela mēbeļu un mājas preču izstāde.
Trešdiena
01.02.2017
Pēc veiksmīga starta Lietuvā, tiks uzsākta populārās zviedru franšīzes veikala celtniecība Pierīgā.
 

Latvijas IKEA franšīzes ņēmējs, SIA Paul Mason Properties, ir paredzējis ieguldīt vismaz 60 miljonus eiro, izbūvējot gandrīz 35 000 m2 veikala platību un stāvvietu vairāk nekā 1000 automašīnām. IKEA veikala celtniecība tiks uzsākta maijā, bet tā atvēršana plānota 2018. gada augusta beigās.

Veikalā tiks nodarbināti aptuveni 400 cilvēku, savukārt celtniecības laikā tiks radītas aptuveni 300 jaunas darbavietas. IKEA sākotnējā sortimentā būs aptuveni 9000 produktu, kā arī tā telpās paredzēts restorāns ar 450 cilvēku ietilpību.

IKEA veikalu plānots būvēt Stopiņu novadā pie Rīgas robežas, blakus Juglas un Biķernieku ielas rotācijas aplim, pretim veikalam ’’Rimi’’. Projekts ir ļoti nozīmīgs priekš Rīgas, tadēļ Rīgas Dome ir apņēmusies nodrošināt 500 000 euro ceļu infrastruktūras uzlabošanai veikala tuvumā.

Šis būs jau otrais IKEA franšīzes veikals Baltijā. Pirmais tika atvērts Viļņā 2013.gadā. Tallinā pagaidām IKEA veikala nav, līdz ar to Latvijas veikalam ir labas izredzes piesaistīt pircējus no Igaunijas, kas iepriekš brauca uz IKEA veikaliem Lietuvā un Skandināvijā.

Zviedru mēbeļu tirdzniecības milža IKEA franšīzes menedžamenta kompānija ir Nīderlandes uzņēmums Inter IKEA Systems B.V. Tas, savukārt, pieder Lihtenšteinā reģistrētam uzņēmumam Interogo Foundation.

Bez pārbaudīta tirdzniecības biznesa modeļa un tehnoloģijām IKEA franšīze nodrošina saviem saviem franšīzes ņēmējiem plašu atbalstu dažādās jomās - apmācības, veikala arhitektūras, dizaina risinājumus, biznesa vadības rīkus, regulārus tirgus pētījumus, mārketinga komunikācijas rīkus, tajā skaitā IKEA produktu katalogu. Liela uzmanība franšīzē tiek veltīta uzņēmuma vērtību un kultūras ieviešanai 400 veikalos visā pasaulē. IKEA grupas apgrozījums ir 36 miljardi euro un kopumā tiek nodarbināti 183 tūkstoši darbinieki.


Žurnāliste