Bizness ar nākotnes izglītību
No armijas līdz IT
Pirms Coders Lab kursa apgūšanas Karols Soberajs (Karol Sobieraj) divus gadus bija profesionāls karavīrs. Sapratis, ka šis darbs viņam nesniedz daudz izaugsmes iespēju un ka tam ir raksturīga pārāk liela rutīna, viņš nolēma ieviest pārmaiņas.
„Es nekad neesmu bijis saistīts ar IT nozari. Taču izrādījās, ka nav nepieciešama ne pieredze, ne izglītība, lai kļūtu par jaunāko manuālo testētāju. Tādēļ es nolēmu pamēģināt,” atminas Karols Soberajs.
Coders Lab Manuālā testētāja kurss ilga divas nedēļas, turklāt bieži vien bija jādarbojas patstāvīgi arī ārpus nodarbībām. Process bija intensīvs, taču būtiski ir tas, ka uzsvars tika likts uz praktiskām prasmēm, teorētiskās zināšanas ierobežojot līdz absolūtam minimumam. Kursa beigās tika piešķirts ISTQB sertifikāts, kas ir atzīts visā pasaulē.
„Šobrīd es strādāju starptautiskā telekomunikāciju uzņēmumā kā programmatūras testētājs. Šo darbu es atradu desmit dienas pēc kursa beigšanas,” stāsta Karols Soberajs. „Mums nav jābaidās no pārmaiņām dzīvē, jo tieši tās veido mūsu realitāti. Mums ir jātic sev un jāstrādā… Šķiet, es esmu tam vislabākais piemērs.”
Kodēšanas iedvesmota
Ula Duda iedvesmojās no programmēšanas, strādājot tehniskās dokumentācijas tulkošanas birojā kā projektu vadītāja.
„Mēs strādājām galvenokārt ar enerģētikas nozari, taču bija arī IT projekti. Reiz man bija jāveic iekšējās pārvaldības sistēmas darbības analīze. Sāku raudzīties uz šīm sistēmām no programmētāja viedokļa un prātot, vai mūsu idejas bija tehnoloģiski īstenojamas. Tā es sapratu, ka programmētāja profesija man varētu būt tīri labi piemērota,” atminas Ula Duda.
Sākumā viņa nezināja, kādu programmēšanas tehnoloģiju apgūt.
„Man ļoti patīk radīt un redzēt sava darba augļus, tādēļ es 3–4 mēnešus mēģināju apgūt priekšgala sistēmas. Taču es nebiju apmierināta ar saviem rezultātiem un veselu nedēļu varēju iestrēgt pie vienas cilpas,” stāsta Ula Duda. „Kāda draudzene – Coders Lab absolvente – ieteica man apmeklēt kursu. Viņa bija ļoti apmierināta ar to, tāpēc es nevilcinājos.”
Ulai ļoti motivējoša šķita kursa gaisotne. Viņai jo sevišķi patika kursa kodolīgā uzbūve.
„Es ne tikai guvu plašas zināšanas, bet arī atradu savu aicinājumu – tas bija pats galvenais. Turpinot mācīties patstāvīgi, mans mācību process nebūtu bijis tik efektīvs kā kursa gaitā, neņemot vērā dažādu materiālu pieejamību internetā,” stāsta Ula Duda. „Mans nākamais priekšnieks apmeklēja mūsu grupas noslēguma projektu prezentācijas. Mans projekts viņam tik ļoti iepatikās, ka jau nākamajā nedēļā saņēmu zvanu no viņa.”
Savā īsajā karjerā viņa jau ir izstrādājusi divas lietotnes. Līdz pat šai dienai viņas Coders Lab sertifikāts karājas virs viņas rakstāmgalda.
„Tā ir īsta godalga,” viņa saka.
Neatkārtojama iespēja
„Coders Lab nepiedāvā vienkārši programmēšanas kursus, bet gan īstu un reālu iespēju mainīt savu pašreizējo karjeru un uzsākt daudzsološas programmatūras attīstītāja profesionālās gaitas. Vairāk nekā 80% mūsu absolventu tas izdodas triju mēnešu laikā pēc kursa pabeigšanas,” stāsta Coders Lab franšīzes vadītājs Gžegožs Moravskis (Grzegorz Morawski).
Ar to Coders Lab izceļas tradicionālo arodskolu vidū. Coders Lab kvalitatīvais mācību process cenšas sniegt studentiem praktiskas zināšanas, kas ļauj viņiem uzsākt darbu kā jaunākajiem programmētājiem uzreiz pēc kursa pabeigšanas. Taču galvenais ieguvums nav kursa sertifikāts, bet gan studenta darbu portfolio un kursa laikā izstrādātais individuālais projekts. Šie ir kursa „taustāmākie” ieguvumi, kurus var parādīt darba devējiem, lai pārliecinātu viņus par absolventu prasmēm.
„Mūsu filozofija nav vienkārši mācīt cilvēkus un palaist viņus pasaulē. Tādēļ esam izstrādājuši pēcmācību programmu „Karjeras laboratorija”, kuras nolūks ir palīdzēt mūsu studentiem atrast darbu pēc kursa pabeigšanas. Mēs iemācām viņiem, kā pareizi sagatavot programmētāja portfolio, kā noformēt CV un kā uzvesties darba intervijas laikā. Papildus tam mums ir 300 partneruzņēmumu, kuriem varam ieteikt mūsu studentus pēc absolvēšanas,” skaidro Gžegožs Moravskis.
Šogad Coders Lab uzsāka darbības izvēršanu ārzemēs franšīzes veidā. Rumānija kļuva par pirmo Polijas uzņēmuma franšīzes tirgu. Pirmie kursi Bukarestē sākās maijā, un tos rīkoja lielākā darbinieku atlases platforma valstī – eJobs –, kas ir arī franšīzes ņēmējs. Šobrīd Coders Lab meklē franšīzes ņēmējus Centrālā un Austrumeiropā.
„Coders Lab pakalpojumi ir risinājums arvien augošajam tirgum, kas nodrošina praktisku kompetenci un ļauj cilvēkiem mainīt karjeru ļoti īsā laikā,” stāsta Gžegožs Moravskis.
Kā franšīzes devējs Coders Lab nodrošina nepieciešamos tirgvedības un pārvaldības rīkus, kas atvieglo IT skolas atvēršanu un vadīšanu. Tas rūpējas arī par mācību materiāliem un atbalsta franšīzes ņēmēja uzņēmumu ar savu pieredzi un zināšanām. Franšīzes ņēmēja uzdevums ir izveidot par skolas ikdienas darbību atbildīgo komandu un atrast pasniedzējus, kuri vadīs kursus.
„Mūsu koncepcija ir lieliska iespēja jau esošiem uzņēmumiem paplašināt savu pašreizējo piedāvājumu un palielināt ieņēmumus. Coders Lab franšīze ir risinājums, kas prasa maz ieguldījumu aktīvos un fiziskajā infrastruktūrā. Esam pārliecināti, ka mūsu piedāvājums spēs veiksmīgi iekļauties partnera pašreizējā uzņēmējdarbībā,” noslēgumā saka Moravskis.
lasīt rakstus
Ja jūs zināt, kā vajag pareizi domāt, jūs paveiksiet daudz lietas - Amir Asor, Young Engineers izveidotājs.
Maple Bear ienāk Centrālās un Austrumeiropas reģionā.
Latvijā atvērta starptautiskā uzņēmuma ‘Smart Ninja’ franšīze. Ar tās starpniecību interesentiem tiks nodrošināta iespēja apgūt programmēšanas un IT prasmes.
visvairāk lasītais
Latvijas studentu iecienītais bāru-kafejnīcu tīkls ’Ezītis miglā’ ir uzsācis franšīzes gaitas.
Bulgārijas vīriešu modes zīmols “Brutale" paplašinās visā Eiropā. Ieinteresēti franšīzes partneri tiek meklēti arī mūsu reģionā.
Bērnu apģērbu tirgus ir viens no ienesīgākajiem segmentiem apģērbu ražošanas nozarē pasaulē.
Franšīzes vārdu aizvien biežāk dzirdam dažādu uzņēmumu preses paziņojumos un slavenos uzņēmējdarbības veiksmes stāstos, taču Latvijā izpratne par franšīzes būtību vēl joprojām ir salīdzinoši neliela.
Pirms pusgada starptautiskais restorānu tīkls izgāja biržā. Ir zināmi konkrētāki uzņēmuma nākotnes plāni.
populārs forumā
EDUKIDO uzsāk attīstību jaunos tirgos
Laba diena, mēs esam privāti aizdevēji un piedāvājam steidzamus personīgos / komerciālos aizdevumus par pieņemamām likmēm, Ziemassvētku aizdevumi un visa veida...
Bizness ar nākotnes izglītību
Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa aizdevumus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm 2% apmērā no 1 gada līdz 50 gadu atmaksas termiņam visā...
EDUKIDO uzsāk attīstību jaunos tirgos
Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa aizdevumus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm 2% apmērā no 1 gada līdz 50 gadu atmaksas termiņam visā...