Kā izvēlēties un nenožēlot?

"Tikai ar pozitīvu domāšanu vien nebūs pietiekoši panākumu sasniegšanai biznesā" - Mihals Višņevskis (Michał Wiśniewski), PROFIT system group Franšīzes konsultāciju direktors
Otrdiena
28.02.2017
“Ļoti vienkārši – izvēlieties labāko franšīzi, kādu vien var atrast tirgū!”, saka Mihals Višņevskis, PROFIT system group Franšīzes konsultāciju direktors.
 

Uzņēmējam, kas plāno uzsākt uzņēmējdarbību ar franšīzes iegādi, ir būtiski izdarīt pareizu izvēli par labu tieši viņam piemērotai, veiksmīgai un pārbaudītai franšīzei. Bet kā izdarīt šo pareizo izvēli, un kas būtu potenciālam franšīzes ņēmējam jāņem vērā?
Kad jūs esat nolēmuši pirkt un “saņemt” franšīzi, kas nozīmē pievienošanos kādai no daudzajām franšīzes sistēmām, apsveriet vairākus pamatprincipus. Pirmkārt, izvēlieties franšīzi no tās nozares vai darbības jomas, kas jums personīgi patīk. Tas ir ļoti svarīgi, lai jūsu izvēle sniegtu jums gandarījumu gan profesionālā, gan personīgā ziņā. Bet tas notiks tikai tad, ja jūs izvēlēsieties zīmolu, kas ir patiešām “tuvs jūsu sirdij”. Vairumā gadījumu nav vajadzības satraukties, ka jums nav pieredzes šajā izvēlētajā jomā. Tas patiešām nav svarīgi. Daudz būtiskāk ir nodarboties ar tādu uzņēmējdarbību, kas sagadā prieku, jo tādā gadījumā jūsu aizrautība, ar kādu darīsiet lietas, sniegs jums papildus motivāciju un stimulu, kas ir nepieciešams panākumiem. Jebkurš darbs, kas sagādā prieku un nav tikai pienākums - tas ir pierādījies jau neskaitāmas reizes – nodrošina veiksmīgāku biznesu. Izvēloties franšīzi, kas jums personīgi nav interesanta, ne tikai nospiedīs jūs pašu, bet negatīvi ietekmēs arī jūsu darbinieku motivāciju. Tā kā- uz priekšu, izvēlieties ar sirdi!

Otrkārt, nefokusējieties tikai uz investīcijām, kas nepieciešamas franšīzes iegādei un biznesa uzsākšanai. Izmaksas bieži vien ir daudz mazāk svarīgas, nekā skaidrība par to, kad jūsu bizness kļūs pelnošs. Konkrētāk runājot, franšīzes jomā, pateicoties milzīgai uzkrātai pieredzei, ir iespējams paredzēt, kad jūsu ieguldītie līdzekļi atgriezīsies. Tāpēc ļoti svarīgi ir noskaidrot un salīdzināt, kā ir finansiāli veicies citiem uzņēmējiem, kas darbojas zem tā paša zīmola vai kādā citā tās pašas nozares franšīzes sistēmā.

Kā uzņēmējiem sagatavoties franšīzes iegādei? Kādu padomu Jūs varat sniegt veiksmīgam startam?
Svarīgi ir veltīt pietiekamu uzmanību biznesa plāna izstrādei un ieviešanai. Kā minimums, tikpat daudz uzmanības un pašatdeves kā toreiz, kad pirmo reizi uzsākāt savas darba gaitas. Tikai ar pozitīvu domāšanu vien nebūs pietiekoši panākumu sasniegšanai biznesā.

Pirms lēmuma pieņemšanas par labu vienai vai otrai franšīzei, rūpīgi izvērtējiet, cik uzticama un precīza ir jūsu iegūtā informācija. Tāpat izvērtējiet esošo situāciju tirgū. Iespējams, jums ir ļoti labs produkts vai pakalpojums, bet pieprasījums dažādās vietās var atšķirties, līdz ar to kritiski svarīga būs pareizas biznesa atrašanās vietas izvēle. Mācieties un nepārtraukti ieguldiet sevī. Privāts bizness, arī franšīzes sistēmā, prasīs no jums dažādas prasmes - vadības, pārrunu, konsultēšanas, pārdošanas un klientu apkalpošanas.


populārs forumā